Dostawcy internetu

Netia

Netia S.A. – operator telekomunikacyjny, dostawca usług telewizyjnych, internetu stacjonarnego oraz mobilnego, telefonii stacjonarnej, a także telefonii komórkowej (MVNO). Spółka publiczna notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Akcje Netii od 23 września 2013 wchodzą w skład notowanego na GPW indeksu WIG30. Pełniącą obowiązki Prezesa Zarządu Netii SA jest Katarzyna Iwuć.Netia
Krajowa sieć szkieletowa Netii miała na dzień 23 czerwca 2010 ponad 5.000 km długości. Netia zapewnia dostęp do internetu 5% polskich użytkowników.

Początki Netii to powołanie do życia w 1990 R.P. Telekom (poprzedniczki Netii). Już rok później uzyskała ona koncesję na świadczenie lokalnych usług telekomunikacyjnych w Pile, a w 1994 otworzyła pierwszą sieć i pozyskała klientów w Świdniku. Rok 1998 to przekroczenie przez Netię liczby 100 000 klientów. W 2000 spółka zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych i jej akcje zostały włączone do indeksu WIG20. Cztery lata później Netia uruchomiła usługi ADSL – dostęp do internetu Net24 (obecnie usługa Szybki Internet), następnie rok później, dzięki uzyskanej koncesji, rozpoczęto budowę sieci w technologii WiMAX. W 2006 Netia przejęła sieć Pro Futuro. Rok 2007 to przełom w działalności spółki, gdyż zaczęła świadczyć ona usługi na sieci Telekomunikacji Polskiej, dzięki czemu stała się operatorem ogólnopolskim. W kolejnym roku Netia przejęła Tele2 Polska. W 2009 Netia miała pół miliona abonentów szerokopasmowego dostępu do internetu (gdzie trzy lata wcześniej liczba ta wynosiła 70 000).

Modernizacja sieci Netii do standardu nowej generacji (NGA) połączona z testami usługi telewizji cyfrowej to rok 2010. W styczniu 2011 firma zaprezentowała strategię na lata 2012-2020, dzięki której chce objąć pozycję lidera w obszarze usług on-line w Polsce, w sierpniu natomiast zawarła umowy nabycia firm: Crowley Data Poland oraz Telefonia Dialog.Netia internet

Strona internetowa: www.netia.pl/

Poznaj najlepszego dostawcę internetu.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ ZAMÓW TERAZ


Udostępnij innym:

Andrzej
Witaj :) Mam na imię Andrzej. Na co dzień pracuje w biurze, jednak po godzinach, lubię pisać opinie oraz recenzje, które właśnie możesz przeczytać na tej stronie.
http://recenzja.eu/

Komentarze o “Netia”

  1. Przeniosłem się z UPC do nich pół roku temu i jak do tej pory nie było większych problemów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.